Historia

Zespol dworsko-parkowy usytuowany na pograniczu gdyńskich dzielnic: Orlowa, Malego Kacka i Kolibek, które w XIV wieku tworzyly jeden duzy majatek, tak zwany Klucz Kacki bedacy własność biskupow wloclawskich, pozniej na przemian w rekach niemieckich i polskich.
Przed II wojna swiatowa trafil do rak Towarzystwa Nauczycieli Szkol Srednich i Wyzszych w Warszawie (obecnie ZG ZNP), ktore w 1948 roku przeznaczyło go na szkołe podstawowa a w 1949 roku przemienilo w liceum ogolnoksztalcace. W 2007 roku ZNP sprzedało zespół dworsko-parkowy osobie prywatnej.
Neogotycki dworek, ktorego przebudowe zakończono w 1859 roku zajal miejsce dawnego skromniejszego z XVIII wieku, a ten jeszcze dawniejszego. Fundamenty z dwumetrowych głazow pochodza z XIII wieku, a pod piwnicami, w trakcie odrestaurowywania w 1947 roku, natrafiono na lochy- dzisiaj zamurowane.
Historii zwykle towarzyszy legend. Gdzies (nie wiadomo gdzie), podobno(nie wiadomo na pewno) rozpoczyna się podziemne przejscie łaczace dworek z pałacykiem krolowej Marysienki w Kolibkach. Brak tylko ducha Bialej Damy.