MARCIN PRUS

Marcin Prus jest środkowym bloku i atakującym Mostostalu Azotów z Kędzierzyna Koźle, a także reprezentantem Polski.


Urodził się 16. października 1987r. w Starogardzie Gdańskim. Ma 198 cm wzrostu i jest bardzo przystojny... Koledzy z drużyny mawiają na niego "Kameleon". Dlaczego? Powód jest prosty: przyciąga uwagę kibiców niezwykle kolorową czupryną. Jak sam twierdzi, nie istnieje chyba kolor, którego nie miałby na włosach. Czasem stosuje nawet kolorystyczne mieszanki... Na pomysł farbowania włosów wpadł razem z Robertem Szczerbaniukiem jeszcze w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Był to sposób na odreagowanie. Jednak Szczerbaniuk zrezygnował, a Prus stał się najbarwniejszym zawodnikiem narodowej reprezentacji...


Ale uwagę przyciąga nie tylko bajecznie kolorowa fryzura Marcina, lecz także wspaniała gra, wiele przepięknych akcji, a także sporo sukcesów, które ma na swoim koncie. W 1996r. zdobył mistrzostwo Europy w kategorii juniorów, a w 1997r. mistrzostwo świata w tej samej kategorii.


Trener Mostostalu, Waldemar Wspaniały, niezwykle wysoko ocenia Prusa. Według niego Marcin to "talent, który nadal prawidłowo się rozwija; bardzo pożyteczny w grze błokiem i w ataku; dobry duch zespołu".