HISTORIA DEXTERA

Orange County to niewielkie kalifornijskie miasto, oddalone o pól godziny drogi od Los Angeles. Ostoją statecznego mieszczaństwa i zaplecze partii republikańskiej. Paradoksalnie, wlaśnie to miejsce szybko wpisało sie do annalów muzyki rockowej.Tu na przełomie lat 50 i 60 wychowywała sie Pamela Courson, przyszła narzeczona Jima Morrisona. Dwadzieścia lat pózniej pochodzący z równie szacownych co Pamela domów mlodzieńcy, Bryan Holland i Greg Kriesel zalożyli w Orange County grupę punkową, dając tym samym początek historii The Offspring. Uczniowie Pacifica High School późno zainteresowali sie muzyką. W ich szkolnym zyciu dominował sport, a przede wszystkim baseball. Holland byl jednym z najlepszych graczy szkolnej drużyny. Cóz, poza wszystkim Holland uczyl sie znakomicie, a rodzice wrózyli mu znakomitą karierę naukowa (jak widac z perspektywy czasu dopieli swego - Dexter jest dzis doktorem biologii molekularnej).Podobnie Kriesel: w opinii ojca-biznesmana jego syn stanowił idealny materiał na bankiera. W 1984r. Osiemnastoletni w ówczas Bryan i o rok starszy Greg zalozyli zespól Manic Subsidal. W towarzystwie dwóch szkolnych kolegów rozpoczeli weekendowe próby w domu panstwa Kriesel. Oprócz przełamywania niechęci "starych" (halasu i fałszu nie dalo sie długo wytrzymać) grupa musiała pokonać najistotniejszy problem: nieumiejetność gry na żadnym instrumencie. Sytuacja zmieniła sie już niedługo. Nie dość, ze Holland łapał już G i C, to miejsce drugiego gitarzysty zajał starszy od Dextera o trzy lata Kevin Wasserman. Absolwent tej samej Pacifica High School pracował tu teraz jako woźny. Jednak najistotniejszą zaletą Noodelsa (ksywa Wasserman'a) był jego wiek - 21 lat. Bez problemów mógł kupować alkohol dla młodszych kolegów z zespołu. Próby przebiegały teraz w znacznie przyjemniejszej atmosferze. Rok pózniej grupę opuścił dotychczasowy perkusista, a jego miejsce zajał zaledwie szesnastoletni Ron Welty. W 1987r. już pod nową nazwą The Offspring nagrali singiel, którym próbowali zainteresować jakąś wytwórnię. Niespełna dwa lata pózniej znany już wsród miejscowych punkowców zespół podpisał kontrakt z mała, niezależną wytwórnią Nemesis i zrealizował pierwszy oficjalny singiel "Baghdad", a zaraz potem "pełna" płyte zatytułowaną "The Offspring". Minął kolejny rok, nim zespól zostal zauważony przez szefa największej punkowej wytwórni Epitaph, Bretta Gurewitza. Po podpisaniu kontraktu grupa w 1992r. Wydala album "Ignition". Muzyka szybko zyskała uznanie, jednak dopiero dwa lata pózniej single "Come out and play" i "Self esteem" trafiły do rozglosni radiowych i... zaczelo sie prawdziwe zamieszanie. Amerykańskie dzieciaki oszalały na punkcie melodyjnego, dynamicznego grania. Pozostało pójscie za ciosem. W 1994r. Do sklepów trafila płyta Smash, jak sie wkrótce okazało, najlepiej sprzedajacy się album wydany przez wytwórnię niezalezną (do dzisiaj 11 mln egzemplarzy). Sukces The Offspring byl oszałamiający. Wszędzie koszulki, gadżety, plakaty. Gdy Dexter i jego kompani stwierdzili, ze Epitaph nie zapewnia im nalezytej dystrybucji płyt, zerwali umowę i negocjując, jak uważa większość osób, z pozycji gwiazdy podpisali intratny kontrakt z fongraficznym potentatem Columbia Records. Przez ortodoksyjnych punkowców zostali uznani za zdrajców, ich koncerty pikietowaly punkowe bojówki, otrzymywali cała masę obraźliwych listów. Wydany pod nowym szyldem "The Ixnay On The Hombre" sprzedał sie w nakładzie "tylko" cztermilionwym. Kiedy pozycja The Offspring okrzepła juz na rynku muzycznym, Dexter mógl powołac do zycia wlasną firmę fonograficzną. "Nitro", realizuje jego muzyczne fascynacje. Dla Dextera i jego kompanów "Americana" to pierwsza plyta nagrana przy pelnej muzycznej samokontroli. W roku 2000 w dniu 14 listopada miała ukazać się płyta "Conspiracy of One". Jednak tak się nie stało. Mianowicie wiele osób miało ta płytę już 10 listopada - jak np. ja. Teraz Offspring nagrali nową piosenkę "Defy you" i szykują się do... nagrania kolejnej płyty!!!!